DZIEŃ RODZINY

Pod taką nazwą , w dniu 06 czerwca 2010r. w Posadzie Jaćmierskiej, odbyła się impreza środowiskowa z okazji Dni Matki, Ojca i Dziecka. Impreza ta miała charakter integracyjny i jest  jedną z wielu  usług społecznych zaoferowanych społeczeństwu Jaćmierza, Posady Jaćmierskiej i Bażanówki w ramach oferty pt.: ? 650-lat miejscowości Jaćmierza, Posady Jaćmierskiej i Bażanówki aktywizujei integruje społeczność?, realizowanej przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Miłośników Ziemi Bażanowsko-Jaćmierskiej w partnerstwie ze Społecznym Komitetem Obchodów 650-lecia  oraz wszystkimi organizacjamispołecznymi ,  a dofinansowanej ze środków  Programu Integracji Społecznej.

 

Uroczystość, ta została również  zaplanowana w Kalendarzu Uroczystości związanych z obchodami Jubileuszu  650-lecia istnienia tych w/w miejscowości. W przygotowanie wspólnego świętowania Rodzin tym razem bardzo aktywnie włączyli  się Dyrektorzy, Nauczyciele, Rady Rodziców  i Uczniowie  ze  Szkoły Podstawowej w Bażanówce  i w Jaćmierzu oraz OSP i KGW w Posadzie Jaćmierskiej. Do udziału w tym pikniku rodzinnym zaproszono przede wszystkim wszystkie dzieci przedszkolne i szkolne z obu szkół ,  rodziców , przedstawicieli władz samorządów lokalnych , Urzędu Gminy  w Zarszynie , a także wszystkich mieszkańców tych miejscowości. W gronie zaproszonych Gości znaleźli się: Wójt Gminy Zarszyn-  P. Andrzej Betlej; Przewodniczący Komitetu Obchodów 650-lecia- P. Janusz Konieczny i Jego Zastępcy - P. Halina Radwańska i P. Andrzej Jakiel; Radna do Rady Powiatu sanockiego ? P. Grażyna Borek; Kierownik Referatu Zdrowia i Kultury UG ? P. Bogumiła Bętkowska;  Inspektor ds. Oświaty  -   P. Agnieszka Leśniak;  Radni do Rady Gminy Zarszyn z Jaćmierza, Posady Jaćmierskiej  i Bażanówki ? P. Ryszard Stączek, P. Adam Malik, P. Wojciech Niemiec; Księża ? Proboszczowie:  Kazimierz Giera, Jerzy Uchman, Andrzej Pastuszek i Wikariusze- Tomasz Hałas, Paweł Konieczny;  sołtysi tych wsi- P. Anna Ochęduszko,  P. Janusz Górecki, P. Zbigniew Mazur, P. Tadeusz Żuchowski; Przewodniczące KGW- P. Lucyna Woźniczyszyn, P. Teresa Florek, P. Krystyna Stączek, P. Józefa Majcher; Prezesi OSP- P. Dariusz Pisula i Wojciech Witek.  Na placu obok Domu Strażaka w Posadzie Jaćmierskiej  zgromadziło się około tysiąca dzieci i dorosłych.

Uroczystość rozpoczął Prezes OSP w Posadzie Jaćmierskiej - P. Wojciech Witek, który powitał zebranych  i  zaprosił do udziału we wspólnej zabawie. Następnie Dyrektor SP w Jaćmierzu ? P. Beata Nowak złożyła Dzieciom i Rodzicom najszczersze życzenia  z okazji Ich Święta i zaprosiła do obejrzenia  okolicznościowej części artystycznej. Na początku, w tematycznym montażu słowno-muzycznym,  wystąpiły dzieci przedszkolne i szkolne z Bażanówki   w pięknej scenerii, przygotowanej przez Nauczycieli z Bażanówki. Po tym występie swoje umiejętności iluzjonistyczne zaprezentował artysta estradowy - P. Ryszard Goclon ,  który z udziałem dzieci pokazał wiele ciekawych  i zabawnych ?sztuczek? ze świata magii i czarów.  Dla dzieci , udział   w tym programie  był  niecodzienną frajdą i zabawą. Ale , nie była to jedyna atrakcja, przygotowana przez Organizatorów na to Święto. Dla ostudzenia emocji i atmosfery, bo po raz  pierwszy po długich ulewach zaświeciło słoneczko i  nawet mocno przygrzało, zaserwowano dzieciom lody.

A potem nastąpił dalszy ciąg programu. Swój bogaty i ciekawy program artystyczny zaprezentowały dzieci przedszkolne i szkolne z Jaćmierza. Były wiersze, piosenki, tańce i inscenizacje , a to wszystko dzieci dedykowały dla swoich Najukochańszych Rodziców, w podziękowaniu za Ich miłość,  oddane serce,  codzienną troskę i poświęcenie.  Za ten piękny występ dzieciom i Nauczycielom  podziękowała  Dyrektor SP w Bażanówce ? p. Maria Konieczna, która z kolei zaprosiła wszystkie dzieci na ciepły podwieczorek, przygotowany i ufundowany przez Rady Rodziców obu szkół . Dla Rodziców i zaproszonych Gości Rady Rodziców z pomocą KGW w Posadzie Jaćmierskiej przygotowały słodycze i ciasto . Ale na tym nie koniec atrakcji wspólnego świętowania, bo  uczestnicy festynu  mogli wziąć udział w  loterii fantowej. Nagrodę główną (rower ) ufundował  Radny do Rady Gminy Zarszyn  z Posady Jaćmierskiej - P. Adam Malik. Dzieci mogły również skorzystać ze zjeżdżalni, trampoliny i różnych stoisk- z watą, balonami, frytkami popcornem i  wiatrakami. Można było także nabyć zestawy widokówek i foldery  wydane przez Społeczny Komitet  na okoliczność Obchodów 650-lecia .

N a zakończenie imprezy  przeprowadzone   zostały  jeszcze konkursy i rozegrano różne konkurencje sportowe dla  dzieci  i Rodziców.  Nad tą częścią programu nadzór sprawowali P. Teresa Pawlecka i P. Krystian Kaznowski . Dzieci spróbowały swoich sił w drużynowym przeciąganiu liny  i w biegu sztafetowym z różnymi przeszkodami.   Mamusie miały okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami w skakaniu przez skakankę, a Tatusiowie  pokazali jak radzą sobie      z piciem   napoju   z butelki przez smoczek. Dla zwycięzców i wszystkich uczestników tych zmagań sportowych ufundowane  zostały drobne nagrody rzeczowe ze środków  programu PIS.  Było  bardzo wesoło i nie zabrakło  też emocji.

I tak , w atmosferze  dobrej zabawy i  zdrowej rywalizacji Dzieci z Bażanówki, Posady Jaćmierskiej,  Jaćmierza i Ich Rodziny  w sposób bardzo atrakcyjny , kulturalny, przyjemny  i zdrowy uczciły   Dzień MATKI, OJCA  i DZIECKA, a Organizatorzy cieszą się niezmiernie, że udało się im jeszcze bardziej zintegrować  te miejscowości połączone wspólną historią   i zaktywizować różne grupy społeczne do działania na rzecz dobra ogółu.

Podsumowując, składam gorące podziękowania Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w organizację  tego festynu pod nazwą Dzień Rodziny i zachęcam do kontynuacji w przyszłości tej inicjatywy społecznej.   

 

Prezes SSKMZB-J:

 

M.K.

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?

1 możliwych do oddania głosów

jVS by www.joomess.de.

Patronat medialny

ezarszyn

Goscimy

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.